1/8

ריטריט כתיבה ומיינדפולנס במנזר אבו גוש. סופ"ש של השראה

שם הריטריט:

תוכנית הריטריט:

כותבים מתחילים וכותבים שכבר הוציאו לאור את כתביהם, נשים וגברים

קהל היעד:

תוכנית הריטריט:

הריטריט הוא ריטריט כתיבה המשולב בסדנאות מיינדפולנס ותנועה, לאורך כמעט שלושה ימים.  הוא יתקיים ב- 17-15 בדצמבר 2022, במנזר אבו גוש, בירושלים, מיום חמישי בשעה 13:00 בצהריים ועד שבת בשעה 17:00 אחר הצהריים.  בריטריט ישולבו כין מפגשי הכתיבה, מפגשי תנועה ומיינדפולנס עם המנחה האורחת, שלי ורטנברג ואשר נועדו להפסקת הפוגה ונועם בתוך שגרת הכתיבה. הקבוצה תהיה בת כ-13 משתתפות ומשתתפים במתחם בית ההארחה של המנזר שיש בו שטחי טבע וגנים מרהיבים מול נוף עוצר נשימה, וכמובן חדר כתיבה גדול, חדר אוכל ועוד. לכולם חדרים פרטיים, כאשר יש גם חדרים זוגיים אם מישהו רוצה להיות בחדר עם חבר/חברה/בן/בת-זוג. החדרים נעימים, נקיים ושקטים, מצוידים במזגני קור או חום ויש לכל אחד שירותים ומקלחת צמודים בתוך החדר. כמו כן, יש חדר קפה גדול ויש בו מקרר שבו אפשר לאחסן פריטי אוכל אישיים של אנשי הקבוצה (יוגורטים/פירות וכדו') את שלוש הארוחות העיקריות  ביום נסעד בחדר האוכל המיועד לנו, במנזר.

מה בריטריט:

תוכנית הריטריט:

הסדנאות בריטריט מגוונות: נכתוב כתיבה אסוציאטיבית ואינטואיטיבית, נתרגל כתיבה בגוף ראשון ובקול של  מספר-כל-יודע. נלמד איך לבנות דמות, מהו גיבור ספרותי, נדון בפתיחות של ספרים, נכתוב דמויות שרחוקות מלהיות דומות לנו. נתרגל שפות שונות של דיבור, סלנגים, שפה גבוהה, ועוד משלבים לשוניים שמתאימים לדמויות הכתובות שלנו. נעשה סדנת זכרונות ילדות ונלמד על מעבר מזיכרון ועל מבנה עלילה. איך מתחילים, מה קורה באמצע ומה צריך שיקרה כדי להתניע סיפור. נתרגל וניתן משוב לתרגילים של חברי הקבוצה, ועוד. בעמוד הבית ניתן להתרשם מהמלצות ומתגובות של חברי וחברות קבוצות שהשתתפו בריטריטים קודמים שהעברתי.

תוכנית הריטריט:

תוכנית הריטריט:

מחיר: 2100 ₪. יש לשלם 300 ₪ דמי הרשמה ואת היתרה ב-1/12/22. התשלום בביט/בפייבוקס/או לחשבון הבנק שיינתן לפי דרישה. לפרטים נוספים ולהרשמה, שלחו ווטסאפ למספר 0522-305000.

עלות הריטריט:

תוכנית הריטריט: